Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Niewłaściwie zabezpieczone sztachety z drewna ekspresowo się psują i mogą ostatecznie stracić swój dotychczasowy czar i własności. Decydując się na używanie drewna na płot powinno się poznać rodzaje konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa należy rozpocząć od odpowiedniego oraz skrzętnego przygotowania towaru na ogrodzenie, bowiem od tego zależy efekt finalny własnych robót. Przed użyciem artykułów do ochrony oraz dekoracji ogrodzeń z drzewa niezbędne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Gdy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, wypada nanosić następne amalgamaty, jakie asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od wewnątrz, lecz nie stworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im mnóstwo uwagi i opieki.

Totalnie inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ów typ ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji wobec tego służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s