Walory ogrodzenia

Warte uwagi strony ogrodzenia

Jakiś czas temu balustrady wykonywano za pomocą ogólnodostępnych surowców, a więc za pomocą bliskich kamieni albo z drzewa. Budowle były więc w pewnym sensie harmonijne z otaczającym krajobrazem. Dziś mamy do dyspozycji niezliczoną wręcz ilość produktów do budowy. Ogrodzenie posiada swojego rodzaju świadectwo posiadaczy domu. Dość sporo mówi o guście, a też o postawie wobec obcych osób. Część ludzi woli proste sztachety plastikowe, nie rzucające się w oczy oraz ażurowe. Pozostali znowu stawiają na ogrodzenie naprawdę nie byle jakie: musi on być widoczny i dobrze zasłaniać. Jest to nie wyłącznie kwestia stylu – często decydują aspekty użytkowe: jeżeli dom jest przy głównej drodze, to pragniemy ochrony od pyłu i hałasu.

Ogromna liczba płotów, które widzimy każdego dnia prezentuje się na sztuczne lub nazbyt strojne i niezbyt współgrają z otoczeniem. Dlatego ważne jest dopasowanie sztachety z plastyku na płot i bramę ze sztachetek do gatunku ogrodu i budynku, gdyż w ten sposób daje się oglądającym poczucie, że dom to dodatkowo otaczający go obszar. I duża, oraz mała architektura powinny współgrać. Najbardziej popularne balustrady wykonane ze sztachet, zbitych bali czy nieobrobionych desek nadal mają licznych zwolenników. Chętnie wybierane są one na wiejskich działkach, zalesionych terenach, obszarach poza miastem oraz w gospodarstwach agroturystycznych, gdzie dodają one swojskiego, jednak sympatycznego klimatu. Przykuwają one spojrzenie do pozostałych drewnianych detali domu, takich jak ganki czy okiennice. Są zróżnicowane metody budowania sztachet drewnianych. Jedne wykonuje się z mocnych przęseł, pozostałe z subtelnych paneli. Sztachetki PCV czy z metalu, czy inne produkowane z innego gatunku produktów to najbardziej popularne ze wszystkich ogrodzenie. Często można je dostać w komplecie ze słupami i wszelkimi innymi niezbędnymi rzeczami do montażu. Jeżeli mamy dużo pieniędzy, to ma możliwość zamówić bogato zdobione, ręcznie kute przęsła z metalu. Popularniejszym rozwiązaniem w niniejszej kwestii jest odlew z żeliwa czy ogrodzenie z prętów lub kształtowników. Najlepsze natomiast będzie płot Winylowy.

Znaczna ilość płotów, jakie widzimy na co dzień wygląda dosyć sztucznie lub nazbyt strojne oraz nie za bardzo współgrają z otaczającym je widokiem. Dlatego kluczowe jest dopasowanie sztachety z Winylu na płot i bramkę sztachetową do typu ogrodu oraz domu, bowiem tym sposobem zapewnia się oglądającym wrażenie, iż dom to także obejmujący dom obszar. Zarówno duża, i ta mniejsza zabudowa winny stanowić jedność. Tradycyjne balustrady wykonane ze sztachet, zbitych bali czy surowych desek nadal mogą się pochwalić rzeszami zwolenników.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s